JVP XIVsob 27.10.2007 19:10
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Name                       Club                             Time 



M16  (5)                  3.7 km  70 m   8 C      

    1 Vid Bogovič                OK Brežice Brežice              29:56 
    2 Matjaž Pahor               OK Komenda Komenda              34:07 
    3 Jernej Podobnik            OK Azimut Cerkno                35:04 
    4 Andrej Borštnik            OK Tivoli Ljubljana             37:12 
    5 Bojan Kavčič               OK Azimut Cerkno              1:04:38 



M14  (5)                  2.4 km  40 m   4 C      

    1 Pavel jr. Ptaček           OK Ursus Ljubljana              22:43 
    2 Jaka Pišljar               OK Komenda Komenda              23:44 
    3 Patrik Ptaček              OK Ursus Ljubljana              31:22 
    4 Blaž Ivšič                 OK Brežice Brežice              45:36 
    5 Klemen Verbovšek           OK Komenda Komenda              49:39 



M21A  (7)                 6.0 km  190 m   16 C    

    1 Janko Bačnar               OK Azimut Cerkno                58:31 
    2 Blaž Grah                  OK Azimut Cerkno              1:02:24 
    3 Franc Knap                 OK Azimut Cerkno              1:09:43 
    4 Francisco Delgado          OK Vihor Vihor                1:11:57 
    5 Matej Sedej                OK Azimut Cerkno              1:17:22 
    6 Robert Kaplan              OK Brežice Brežice            1:31:10 

      Igor Zadravec              brez kluba -                       mp 



M21B  (1)                 3.7 km  70 m   8 C      

    1 Blaž Kovačič               OK Azimut Cerkno                41:28 



M21E  (10)                8.2 km  330 m   19 C    

    1 Jure Zmrzlikar             OK Komenda Komenda            1:07:31 
    2 Iztok Rojc                 OK Polaris Ljubljana          1:12:09 
    3 Pavel Ptaček               OK Ursus Ljubljana            1:12:31 
    4 Ivan Nagy                  OK Ursus Ljubljana            1:17:47 
    5 Herwig Allwinger           OK Brežice Brežice            1:21:09 
    6 Daniel Lebar               OK SK Slovenske Konjice       1:23:08 
    7 Blaž Grapar                OK Tivoli Ljubljana           1:33:00 
    8 Jaime Montero              brez kluba -                  1:36:33 
    9 Jiri Gawel                 OK Ursus Ljubljana            2:11:43 
   10 Matej Hauptman             OK Brežice Brežice            2:19:08 



M35  (10)                 6.0 km  190 m   16 C    

    1 Boris Bauman               OK Brežice Brežice              50:27 
    2 Gregor Anderluh            OK Ursus Ljubljana              54:43 
    3 Miro Šalamun               OK Polaris Ljubljana            55:27 
    4 Miha Škarabot              OK Polaris Ljubljana            59:18 
    5 Jožko Jazbar               OK Azimut Cerkno              1:05:33 
    6 Valter Foški               OK Polaris Ljubljana          1:09:19 
    7 Aleš Borštnik              OK Tivoli Ljubljana           1:31:50 
    8 Roman Volčič               OK Tivoli Ljubljana           1:34:01 
    9 Ivan Mrak                  OK Azimut Cerkno              1:36:48 

      Emil Kacin                 OK Azimut Cerkno                   mp 



M45  (7)                  3.7 km  70 m   8 C      

    1 Silvij Močnik              OK Azimut Cerkno                35:46 
    2 Matjaž Štrakl              OK Perkman Trbovlje             42:49 
    3 Janko Lapajne              OK Azimut Cerkno                43:37 
    4 Vlado Sedej                OK Azimut Cerkno                44:12 
    5 Roman Sladič               OK Perkman Trbovlje             45:27 
    6 Črtomir Knap               OK Azimut Cerkno                50:02 
    7 Dragan Krivičič            OK Komenda Komenda              51:36 



MŽ10  (4)                 1.4 km  35 m   4 C      

    1 Jan Šalamun                OK Polaris Ljubljana            17:12 
    2 Ana Šalamun                OK Polaris Ljubljana            30:47 
    3 Matej Škarabot             OK Polaris Ljubljana            39:46 
    4 Anja Škarabot              OK Polaris Ljubljana            46:04 



Ž16  (9)                  2.4 km  40 m   4 C      

    1 Barbara Pogačar            OK Komenda Komenda              22:37 
    2 Katarina Bremšak           OK Komenda Komenda              26:39 
    3 Sara Gregl                 OK Brežice Brežice              28:09 
    4 Katja Prezelj              OK Azimut Cerkno                28:32 
    5 Živa Rejc                  OK Azimut Cerkno                32:32 
    6 Barbara Prezelj            OK Komenda Komenda              36:01 
    7 Tajda Foški                OK Polaris Ljubljana            37:00 
    8 Maša Volčič                OK Tivoli Ljubljana             40:15 

      Anja Jenko                 OK Komenda Komenda                dns 



Ž21A  (4)                 6.0 km  190 m   16 C    

    1 Ana Pribakovič Borštnik    OK Tivoli Ljubljana           1:11:20 
    2 Tunde Allwinger            OK Brežice Brežice            1:13:41 
    3 Andreja Anžur              OK Komenda Komenda            1:18:04 
    4 Tinjana Golob Mrak         OK Azimut Cerkno              1:25:23 



Ž21B  (9)                 3.7 km  70 m   8 C      

    1 Tanja Pretnar              OK Azimut Cerkno                39:38 
    2 Berecz Eva                 brez kluba -                    43:42 
    3 Katarina Smolej            OK Azimut Cerkno                46:04 
    4 Urša Tomažin               OK Azimut Cerkno                51:28 
    5 Tina Miklavčič             OK Azimut Cerkno                54:11 
    6 Irma Pretnar               OK Azimut Cerkno                59:58 
    7 Lea Opravž                 OK Brežice Brežice            1:06:54 

      Matea Srsen                OK Vihor Vihor                     mp 
      Katarina Višnar            OK Komenda Komenda                 mp